Panty mohou být krásné i spolehlivé

Na pantech (závěsech) visí celá váha dveří, zajišťují perfektní dosednutí dveří do zárubně a tím i těsnost, pevnost a estetiku.

Vybírat můžete z mnoha povrchových úprav, materiálů i funkcí.

 

 

Závěsy pro klasické otočné dveře

Klasické závěsy jsou dvoudílné nebo třídílné, s dlouhými čepy zasazenými na jedné straně do dveří, na druhé do zárubně a dveře se na ně nasazují shora. Podle výšky a váhy dveří se používají 2 až panty na dveře. Dnešním trendem je ale „schovat“ panty do zárubně, tzv. skryté panty.

 

Závěsy pro bezfalcové otočné dveře

Moderní bezfalcové dveře se vyznačují hladkou linií dveří a zárubně, kde nic nevyčnívá a nic nenarušuje dveřní křídlo, ani panty. Ty jsou skryté uvnitř zárubně a umí se otevřít o 180 stupňů. Pomocí excentrických šroubů se seřizují ve 3 směrech. Vyrábějí se z moderních materiálů – niklu, chromu či oceli a mají v sobě bezúdržbová ložiska.

 

Závěsy pro lítací (kyvné) dveře

Tyto panty se vyznačují dvousměrným chodem a samozavíracím mechanismem. Umožňují hladké otevření dveří od sebe i k sobě a nakonec se zaaretují ve výchozí poloze.

 

 

Jak najít kvalitní závěsy?

 

 

Jsou důkladně otestované - aspoň na 25 let

Dveře nekupujete každý den - a určitě nechcete, abyste je za pět let nákladně měnili. Naše panty testujeme na 200 000 otevření a zavření - to odpovídá 25 letům používání. Většina našich komponentů ale v testu vydržela i dvojnásob déle.

Interiérové dveře Brno, Interiérové dveře Třebíč, Interiérové dveře Boskovice

 

Jsou ukotveny do rámu z masivního dřeva

My v SAPELI vyztužujeme rám dveří navíc přídavnými vlysy, díky tomu mají naše panty jedinečnou životnost a odolnost. Ukotvení do špatného materiálu znamená, že se dveře lehce svěsí nebo dokonce vytrhnou.

Interiérové dveře Brno, Interiérové dveře Třebíč, Interiérové dveře Boskovice

 

Mají povrch potažený teflonem = jsou tiché

Teflon snižuje tření, minimalizuje opotřebení a zajišťuje, že z pantů nebude odpadávat černý prach opotřebeného kovu.

Interiérové dveře Brno, Interiérové dveře Třebíč, Interiérové dveře Boskovice

 

Jdou seřídit ve všech směrech, snadno se udržují

Panty SAPELI stačí 1x ročně zakápnout jedinou kapkou speciálního oleje. A díky seřizování ve 3 směrech snadno zajistíte 100% usazení - dveře budou přesně doléhat a těsnit.

Interiérové dveře Brno, Interiérové dveře Třebíč, Interiérové dveře Boskovice